مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی ، ارائه مشاوره حرفه ای سلامت روان از طریق اینترنت و دیگر تکنولوژی ها است که معمولاً از طریق چت ویدیویی زنده، برنامه های پیام رسان، ایمیل یا تلفن صورت می گیرد. این روش که با نام‌های تله‌تراپی، سلامت از راه دور و درمان الکترونیکی نیز شناخته می‌شود، از زمان شروع همه‌گیری کووید 19 به سرعت محبوبیت پیدا کرده است و به بیمار اجازه می‌دهد تا از خانه خود با یک روانشناس واجد شرایط ارتباط برقرار کند.

مشاوره آنلاین روانشناسی

درمان حضوری معمولاً در مطب روانشناس انجام می‌شود و مدت‌هاست که به عنوان یک درمان مؤثر برای بسیاری از مشکلات مختلف سلامت روانی و عاطفی استفاده می‌شود. صحبت کردن با یک متخصص می تواند به شما کمک کند تا بر چالش زندگی خود غلبه کنید، از علت اصلی مشکلات خود آگاه شوید، علائم را مدیریت کنید و خود را بهبود بخشید. به عنوان مثال، مطالعات نشان داده اند که درمان شناختی رفتار می تواند به اندازه داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی متوسط ​​تا شدید موثر باشد.

رزرو جلسه مشاوره آنلاین روانشناسی

شما می توانید با ارسال پیام در واتس اپ به راحتی وقت خورد را برای مشاوره حضوری ، آنلاین یا تلفنی رزرو نمایید

09055307278

ارائه روان‌درمانی از راه دور با استفاده از فناوری، شیوه ای رو به رشد است که بیمار با استفاده از آن به بسیاری از روانشناسان دسترسی پیدا می‌کند و بنابراین فواید آن بسیار هستند.

بسیاری از روانشناسان به ارائه خدمات روانشناسی آنلاین روی آورده اند و توسط اکثر روان‌درمانگران به رسمیت شناخته شده است.

برای بهره مندی از درمان، لازم نیست با یک مشکل سلامت روانی تشخیص داده شده مانند افسردگی یا اضطراب سر و کار داشته باشید. اگر دوران سختی را در زندگی خود سپری می کنید، مانند سوگ، طلاق یا بیکاری، مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند کمک کننده باشد. حتی اگر با نگرانی‌های روزمره مانند استرس شدید، اعتماد به نفس پایین، یا مشکل خواب مواجه هستید، درمانگر مناسب می‌تواند پشتیبانی و راهنمایی متخصص را ارائه کند و به شما کمک کند تغییرات مثبتی ایجاد کنید.

تاریخچه مشاوره روانشناسی آنلاین

نوآوری های تکنولوژیکی منجر به تغییرات سریع در بسیاری از حرفه ها شده است که هم مزایا و هم چالش هایی را به همراه دارد. از اواخر دهه 1990، تحقیقات فزاینده ای به مسائل مربوط به روان درمانی آنلاین پرداخته است. برای شروع، آن تحقیق به طور عمده بر سودمندی روان درمانی آنلاین قبل از تغییر بر موقعیت هایی که ممکن است در آن روان درمانی آنلاین استفاده شود، با دیدگاه ارزیابی نقاط قوت و کاستی های این رویکرد متمرکز بود. رواشناس آنلاین خود را از مجموعه ذهن سوم بخواهید

آیا درمان آنلاین موثر است؟

آیا درمان آنلاین موثر است؟

در حالی که درمان آنلاین شکل بسیار جدیدتری از درمان است، شواهد فعلی نشان می دهد که برای بسیاری از افراد می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد. صحبت از راه دور ممکن است به شما کمک کند که در مورد مشکلات خود صحبت کنید. درمان آنلاین همچنین شما را قادر می‌سازد تا با یک متخصص واجد شرایط از هر کجای دنیا ارتباط برقرار کنید، در حالی که از هزینه، زمان سفر و ناراحتی ناشی از ملاقات حضوری و رو در رو جلوگیری کنید.

اینکه درمان آنلاین چقدر خوب عمل می‌کند، اغلب به همان عواملی بستگی دارد که موفقیت هر نوع درمانی را تعیین می‌کنند: سطح ارتباطی که با روانشناس خود برقرار می‌کنید، میزان توانایی شما برای باز کردن موضوع و کاری که مایل هستید انجام دهید. علاوه بر شرکت در جلسات، باید آنچه را که می آموزید در موقعیت های زندگی واقعی اعمال کنید و تغییراتی در سبک زندگی سالم ایجاد کنید که می تواند روحیه و سلامت عاطفی شما را بهتر کند. در حالی که هیچ روانشناسی – چه به صورت آنلاین یا حضوری – نمی تواند کار سخت شفا و رشد را برای شما انجام دهد، یک درمانگر خوب می تواند از فناوری موجود برای کمک به شما برای دستیابی به بینش های جدید و تغییر زندگی خود برای بهتر شدن استفاده کند.

درمان آنلاین یا درمان حضوری؟

درمان آنلاین می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و مزایا و معایب آن در مقایسه با درمان حضوری می تواند در هر کدام متفاوت باشد. برخی از روانشناسان از طریق مطب های خصوصی خود، درمان آنلاین را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر از وب سایت ها یا دایرکتوری های شخص ثالث برای ارتباط با کاربران متقاضی استفاده می کنند.

برخی از این خدمات تماس بین روانشناسی و بیمار را از طریق چت انجام می دهند، در حالی که برخی دیگر از تماس های تلفنی هفتگی یا چت ویدیویی برای این کار استفاده می کنند. روش دوم نزدیک ترین تجربه را به درمان حضوری ارائه می دهد. بنابراین به احتمال زیاد همان کارکردی را خواهد داشت که شما در درمان حضوری دریافت می کنید.

در حالی که توانایی برقراری تماس، ایمیل یا پیام با درمانگر خود در بین جلسات زنده می تواند بسیار مفید باشد، کارشناسان معتقدند که زمانی که علاوه بر تعامل چهره به چهره – چه حضوری و چه از طریق ویدئو – به جای استفاده از آن به عنوان یک برنامه کاربردی، بسیار موثر است.

مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی

مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی
 • راحتی: مشاوره آنلاین به این معنی است که می توانید از هر جایی که اتصال اینترنت سریع دارید به روانشناس دسترسی داشته باشید. شما نیازی به صرف زمان و هزینه برای سفر به قرار ملاقات، ترافیک، پارک کردن وسیله نقلیه در پارکینگ، نشستن در اتاق انتظار یا مرخصی از محل کار ندارید. این موارد از موانعی هستند که افراد را از جستجوی درمان حضوری باز می دارند، اما به راحتی و با استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی از بین می رود.
 • امنیت و آسودگی بیشتر: استفاده از روش مشاوره آنلاین روانشناسی اغلب می تواند به شما کمک کند که بازتر با موضوع برخورد کنید، آسیب پذیرتر باشید و بهتر با احساسات دشواری که ممکن است در طول یک جلسه درمانی ایجاد شود کنار بیایید. اگر مشکلات حرکتی، بیماری مزمن، یا شرایطی دارید که می‌تواند خروج از خانه را دشوار کند مانند معلولیت جسمی یا اختلال اضطراب اجتماعی، درمان آنلاین می‌تواند راه‌حل ایده‌آل باشد.
 • انتخاب ساده: گزینه خوبی برای مناطق دور افتاده است. مشاوره آنلاین روانشناسی دسترسی به درمان سلامت روان را برای افراد روستایی یا مناطق دورافتاده ارائه می دهد. کسانی که در مناطق روستایی یا شهرهای دورافتاده زندگی می‌کنند ممکن است به هیچ شکل دیگری از درمان سلامت روان دسترسی نداشته باشند و به همین علت مجبور به رانندگی در مسافت های طولانی شوند. همچنین جستجوی یک دکتر مناسب برای درمان حضوری می تواند برای افرادی که به کمک نیاز دارند سخت و زمانبر باشد. اگر دسترسی به اینترنت قابل اعتمادی دارید، درمان آنلاین دسترسی نسبتاً سریع و آسانی را به شما می دهد که در غیر این صورت ممکن بود به راحتی در دسترس شما نبود.
 • با استفاده از مشاوره آنلاین، حتی اگر در یک منطقه دور افتاده زندگی می کنید، یک روانشناس در دسترس شما است. مهم نیست در کجا زندگی می کنید، انتخاب بیشتر متخصصان آنلاین به این معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که یک درمانگر با تجربه در برخورد با مشکل خاص خود پیدا کنید.
 • با افزایش حق انتخاب، یکی دیگر از مزایای مهم درمان آنلاین می آید: بررسی امتیازات متخصصان و پیدا کردن فردی که فکر می کنید بهترین مورد است.
 • سهولت ارتباط بیشتر و فراگیر: زمانی که فقط یک ساعت در هفته با یک درمانگر ملاقات می کنید، گاهی اوقات یادآوری همه چیزهایی که در هفته گذشته از سر گذرانده اید دشوار است. اینکه بتوانید بین جلسات زنده به درمانگر خود ایمیل یا پیام ارسال کنید، به شما این امکان را می‌دهد تا احساسات و مشکلات خود را در زمان بروز آن‌ها بیان کنید. جنبه پیام رسانی برخی از خدمات درمانی آنلاین نیز می تواند در پیگیری پیشرفت شما و نظارت بر هرگونه شکست مفید باشد.
 • حریم خصوصی: بسیاری از مردم هنوز در مورد دریافت درمان برای مشکلات سلامت روان احساس شبهه دارند. دریافت درمان آنلاین به صورت ناشناس ساده تر از مراجعه حضوری به یک درمانگر است. با اتصال آنلاین، هرگز ترسی از برخورد با فردی آشنا که می شناسید در پارکینگ یا اتاق انتظار، وجود ندارد.

رزرو جلسه مشاوره آنلاین روانشناسی

شما می توانید با ارسال پیام در واتس اپ به راحتی وقت خورد را برای مشاوره حضوری ، آنلاین یا تلفنی رزرو نمایید

09055307278

سوالات متداول مشاوره آنلاین روانشناسی

آیا این روش ابزار مناسبی برای کمک به من است؟

تحقیق معتبری هنوز نشان نداده است که درمان مستقل آنلاین یا از طریق پیامک برای همه در هر موقعیتی موثر باشد. اکثر مشکلات روحی را می توان با بهره گیری از روش مشاوره آنلاین روانشناسی درمان کرد؛ با این حال باید در نظر داشته باشید برای مشکلات جدی و اورژانسی بهترین گزینه نیست. برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا روانشناسان شما، مجوزهای لازم را از مراجع ذی صلاح دریافت کرده است؟

بله. روانشناسان فعال در سایت ما تمامی مجوزهای لازم را از مراجع ذی صلاح دریافت کرده و آماده درمان هستند.

آیا سایت شما امن است و اطلاعاتی که ارائه می کنم محرمانه باقی می ماند؟

روان درمانی تا حدی به این دلیل کار می کند که روانشناسان اطمینان حاصل می کنند که مراجع فضایی امن و خصوصی برای به اشتراک گذاشتن داستان ها، افکار یا احساسات عمیقا شخصی و گاهی دشوار دارند. شاید مشاوره آنلاین روانشناسی روشی جدید باشد، اما گفتگوی بین روانشناس و بیمار به صورت کاملا خصوصی باقی می ماند.

چگونه بیشترین بهره را از مشاوره آنلاین روانشناسی ببرم؟

 • درک کنید که می خواهید از درمان به چه چیزی برسید. هرچه اهداف خود را برای شروع آنلاین درمان واضح تر بدانید، اندازه گیری پیشرفت خود آسان تر خواهد بود و اطمینان حاصل می کنید که بیشترین بهره را از این فرآیند می برید.
 • با درمانگر خود باز و صادق باشید. بروز احساسات ناراحت کننده یا دردناک در طول درمان معمول است.
 • برای انجام کار و تمریناتی که مشاور به شما می دهد آماده باشید.
 • عوامل حواس پرتی در خانه را محدود کنید تا کسی به هنگام دریافت مشاوره از شما سلب آسایش نکند.
 • اطمینان حاصل کنید که یک اتصال اینترنتی سریع و قابل اعتماد دارید.

رزرو جلسه مشاوره آنلاین روانشناسی

شما می توانید با ارسال پیام در واتس اپ به راحتی وقت خورد را برای مشاوره حضوری ، آنلاین یا تلفنی رزرو نمایید

09055307278

Call Now Button