مشاوره خانواده

مشاوره خانواده ؛ آنچه برای داشتن یک خانواده شاد نیاز دارید!

اگر به دنبال خدماتی خوب برای بهبود روابط میان زوجین و اعضای خانواده می­گردید، حقیقتا گزینه ای بهتر از مشاوره خانواده سراغ نداریم که به شما معرفی کنیم ! در این که هر خانواده ای مشکلات و دغدغه­های خاص خودش را دارد، هیچ شکی نیست. یعنی فارغ از ظاهر شاد و خوش بسیاری از خانواده­ها، شما هیچ خانواده ای را نمی­توانید پیدا کنید که دغدغه نداشته باشد. بسیارند خانواده­هایی که در عین حفظ ظاهر، از درون پاشیده اند. خانواده­هایی که با سبک شمردن اهمیت مشاوره خانواده تیشه به ریشه خودشان می­زنند.

مشاور خانواده از تمام مشکلاتی که گریبان زندگی ما و امثال ما را گرفته اند، مطلع است. پس می­تواند با ارائه راهکارهایی مناسب زندگی­مان را از منجلاب مشکلات نجات دهد. راستی چه چیزی باعث شده است که بی خیال مزایای بی­شمار مشاوره خانواده شده و زندگی­تان را دست تقدیر بسپارید؟! آیا دوست ندارید به اوضاع نا به سامان زندگی­تان پایان داده و آرامش از دست رفته را به خانواده­تان برگردانید؟! اگر تا به امروز کوتاهی کرده اید و با این دست و آن دست کردن وضع زندگی­تان را از آنچه که هست، بدتر نموده اید؛ دیگر بس است. از قدیم و ندیم گفته اند ماهی را هر وقت از آب بگیری، تازه است و جلوی ضرر را از هر جا که بگیری، منفعت است!

اهمیت مشاوره خانواده

اهمیت مشاوره خانواده ؛ ضروری­تر از آنچه شما می پندارید!

همه ما به خوبی می دانیم که خانواده یکی از مهم­ترین و اصلی­ترین ارکان جامعه است. از اهمیت این رکن اساسی هرچه برایتان بگوییم، حق مطلب را ادا نکرده ایم. خانواده بستری است که نسل­های آینده هر جامعه ای در آن پرورش می­یابند. از همین رو باید تمام مشکلات و دغدغه­های آن را در نظر داشت و برای رفع آن­ها از جان مایه گذاشت. اگر می­خواهید جامعه ای خوب داشته باشید، نخست باید خانواده ای خوب داشته باشید. اگر می­خواهید خانواده ای خوب داشته باشید، نخست باید مشاور خانواده خوبی داشته باشید!

مشکلات تا قبل از این که حل شوند، بزرگتر از آنچه که هستند، به نظر می­رسند. همین موضوع سبب می­شود که ما در حل آن­ها احساس ناتوانی کنیم. مشاوره خانواده زمینه ای را فراهم می­سازد که مشکلات بزرگ زندگی ما به مشکلاتی کوچک تبدیل شوند. مشکلاتی که حل کردن آن­ها نه تنها پیچیده نیست، بلکه خیلی هم ساده است!

اگر به آن دسته از افرادی تعلق دارید که از کاه کوه می­سازید و یک مشکل کوچک را آنقدر بزرگ جلوه می­دهید که به هیچ عنوان نمی­توانید از پس حل کردنش بر بیایید، مشاوره خانواده مختص شما است!

یک مشاور خانواده خوب و باتجربه به شما کمک می­کند که از زاویه ای دیگر به مشکلاتتان نگاه کنید. آن وقت خواهید دید غول بزرگی که از آن­ها ساخته اید، یک غول خیالی است! با کمک مشاور خانواده می­توانید مشکلات خانوادگی­تان را خیلی صحیح و اصولی ریشه یابی کرده و برای رفع آن­ها تلاش کنید.

شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که بهره گیری از خدمات مشاوره خانواده در چه مواقعی ضروری است؟! سوال خوب و به جایی است. خدمتتان عارض خواهیم شد!

مشاوره خانواده ؛ راه حلی ناب برای رفع تمام مشکلات شما

فراموش نکنید که اگر در زمان مناسب از خدمات مشاوره خانواده بهره نگیرید، راه را برای ورود مشکلات مختلف به زندگی­تان باز گذاشته اید. کم اهمیت شمردن مشاوره خانواده یکی از اصلی­ترین دلایل رواج مشکلاتی همچون خیانت، طلاق و… در زندگی­های امروزی است.

فرقی نمی­کند از کدام مشکل خانوادگی رنج می­برید، آنچه حائز اهمیت است، این است که می­توانید برای حل آن روی کمک مشاور خانواده حساب کنید! فراموش نکنید که شما به عنوان یک عضو از خانواده­تان در مقابل سایر اعضا مسئول هستید. از همین رو انجام درست مسئولیت­هایتان وظیفه ای است که بر عهده دارید. اگر می­خواهید وظایف­تان را به درستی انجام داده و بدین ترتیب گامی مهم در راستای حل مشکلات خانوادگی­تان بردارید، خواهشا از اهمیت مشاوره خانواده غافل نباشید.

مشاوره ازدواج ؛ یک انتخاب درست بخشی از ماجرا نیست، همه ماجرا است

اگر فکر می­کنید تنها با یکی دو جلسه رفت و آمد و بیرون رفتن می­توانید طرف مقابلتان را بشناسید و برای زندگی آینده با او تصمیم بگیرید، سخت در اشتباهید. برقراری رابطه صمیمانه در عین حال که یکی اصلی­ترین و مهم­ترین منابع لذت فرد است، می­تواند منشا اصلی ناراحتی او باشد.

اگر عاشق شدن را تجربه کرده باشید، حتما می­دانید که عشق با امیدهای رویایی فراوانی آغاز می­شود. این امیدها به مرور با واقعیت­های روابط عاشقانه رو به رو می­شوند. گاهی ادامه مسیر با رویاهایی که فرد در ذهن خود ساخته است، بسیار متفاوت است. این جا است که نیازهای طرفین رابطه برآورده نشده و شکافی عمیق میان آن­ها شکل می­گیرد.

مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می­کند تا معیارهای درستی برای انتخاب همسرتان برگزینید و میزان همسان بودن­تان با یکدیگر را عاقلانه بسنجید. اگر به درد هم می­خورید که آگاهانه گام در این مسیر پر فراز و نشیب بگذارید و اگر به در هم نمی­خورید، از شروع رابطه ای که پایان خوشایندی ندارد، دوری کنید. مشاوره پیش از ازدواج راه و روش­های تجربه یک ازدواج موفق و شیرین را پیش پای شما گذاشته و اصول و مهارت­های ارتباطی مورد نیاز در این مسیر را به شما می آموزد. اگر قصدتان از ازدواج تجربه یک رابطه پایدار و سرشار از خوشبختی است، پیش از ازدواج از مشاوره خانواده بهره مند شوید.

زوج درمانی

زوج درمانی ؛ تضمین موفقیت رابطه شما و همسرتان !

اگر فکر می­کنید ازدواج موفق ازدواجی است که هیچ سختی و مشکلی در آن نیست و همه چیز گل و بلبل است، باید خدمتتان عرض کنیم که اشتباه فکر می­کنید! یک ازدواج موفق ازدواجی است که زن و شوهر علی­رغم نقص­ها و ایراداتی که دارند، با هم رشد می­کنند. این افراد در سختی­ها و مشکلات پشت یکدیگر را خالی نکرده و غمخوار هم هستند. چنین زوج­هایی تمام توانمندی­های خود را به کار می­گیرند تا نقاط قوت را تحکیم بخشیده و نقاط ضعف را رفع و رجوع کنند. آنچه باعث موفقیت این زوجین و تمایز آن­ها از زوج­های ناموفق شده است، یادگیری مهارت­های زناشویی است.

یادگیری مهارت­های زناشویی اصلا دشوار نیست. وقتی زیادی هم از شما نمی­گیرد. اما می­تواند روابط شما و همسرتان را بازسازی کرده و آن را آمیخته به عشق کند. برای تجربه یک زندگی پر از عشق و یک رابطه سالم کافی است از اهمیت مشاوره خانواده غافل نشوید. حتی اگر احساس می­کنید رابطه زناشویی شما و همسرتان عالی است، برای عالی­تر شدن آن از مشاور خانواده کمک بگیرید.

سکس تراپی ؛ پایان کابوس تلخ مشکلات جنسی !

برخی از مشکلات جنسی ریشه روانشناختی داشته و از همین رو روابط زوجین را به شدت تحت تاثیر قرار می­دهند. این مشکلات می­توانند زندگی زناشویی چندین و چند ساله شما را تخریب نموده و خانواده­تان را با تهدیدات متعددی مواجه کنند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات کافی است قبول کنید که مشاوره خانواده ایده آل­ترین روش برای استحکام بخشیدن به روابط میان اعضای خانواده است. پس لطفا هر چه سریع­تر مشکلات جنسی خود را با یک مشاور خانواده در میان گذاشته و برای رفع آن­ها تلاش کنید.

خانواده درمانی ؛ راهی برای حل و فصل مشاجرات خانوادگی

اگر از مشاجرات خانوادگی و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات ریز و درشت به ستوه آمده اید، خانواده درمانی راه نجات زندگی شما است. نقش خانواده درمانی در سلامت و عملکرد صحیح خانواده به هیچ وجه قابل انکار نیست. خانواده درمانی می­تواند به مشکلات رفتاری و روانی پایان داده و بدین ترتیب آرامش را به جمع گرم خانواده شما برگرداند.

خیانت زناشویی ؛ آشوب زندگی عاطفی !

امیدواریم هیچ گاه خیانت زناشویی را تجربه نکنید. همه کسانی که این آشوب را تجربه کرده اند، به خوبی از عواقب آن آگاهند. فرد پس از این که از نظر عاطفی مورد خیانت قرار می­گیرد، طیفی از احساسات منفی را تجربه می­کند. از سردرگمی گرفته تا بلاتکلیفی. از عصبانیت گرفته تا خشم و…! این جا است که یک مشاوره خانواده خوب می­تواند فرد را از منجلابی که در آن گرفتار شده است، نجات دهد.

مشاوره خانواده به افرادی که شاهد صحنه تلخ خیانت از سوی شریک زندگی­شان بوده اند، کمک می­کند که به درک درستی از چرایی این اتفاق ناخوشایند برسند. سپس به فرد کمک می­کنند که این ملالت­ها را پشت سر گذاشته و برای حفظ زندگیش تلاش کند.

فراموش نکنید که خیانت زناشویی کودکان را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می­دهد و روح و روان آن­ها را به هم می­ریزد. یک زندگی آرام و سرشار از عشق و آرامش حق فرزند شما است. پس لطفا حتی اگر شده به خاطر فرزندتان، برای کنار آمدن با این موضوع و حل و فصل آن از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.

مشاوره طلاق ؛ یک تصمیم تلخ اما آگاهانه…

متاسفانه آمار طلاق در دنیای امروز ما به طرز دلهره آوری در حال افزایش است. می­دانید چرا می­گوییم دلهره آور؟!

چون طلاق علاوه بر این که زندگی زوجین را به تاراج می­برد، کودکان­شان را نیز به همان اندازه تحت تاثیر قرار می­دهد. اگرچه گاهی طلاق تنها راه نجات یک زندگی است، اما حقیقتا آخرین راه است.

مشاوره پیش از طلاق به افرادی که از روی عصبانیت، خشم و یا به هر دلیل دیگری قصد دارند خیلی عجولانه به زندگی مشترک­شان پایان دهند، یادآوری می­کند که طلاق علاوه بر نابود ساختن زندگی مشترک­شان، می­تواند زندگی فردی­شان را نیز شدیدا آشفته کند. اگر پای صحبت کسانی که طلاق گرفته اند، بنشینید؛ متوجه خواهید شد که به دنبال این اتفاق پای طیف وسیعی از احساسات منفی مختلف به زندگی این افراد باز شده است. بسیاری از این افراد پرخاشگر می­شوند و خیلی­های دیگر افسرده.

مشاوره خانواده به افرادی که تنها راه خلاصی از مشکلات زندگی را طلاق می­دانند، کمک می­کند تا در صورت امکان راه بهتر و عاقلانه­تری پیش بگیرند. بسیاری از افراد مرحله تلخ طلاق را تجربه کرده و حال از احساسات تلخ پس از آن به ستوه آمده اند. این گروه از افراد می­توانند با کمک یک مشاوره خانواده برای بهتر شدن حس و حال شان تلاش کنند. کافی است به معجزه مشاوره خانواده ایمان داشته باشید. آن وقت است که تمام حس­های خوب دنیا به زندگی­تان سرازیر می­شوند !

نحوه دریافت مشاوره خانواده حضوری

نحوه دریافت مشاوره خانواده حضوری

مشاوره خانواده حضوری پیشنهادی طلایی برای آن دسته از خانواده­هایی است که می­خواهند دست در دست یکدیگر به جنگ مشکلات روحی و روانی بروند. اعضای خانواده نسبت به هم مسئولیت­های سنگینی دارند. بنابراین اگر خانواده ای از مشکلی رنج می­برد، باید اعضای آن با هم در جلسات مشاوره خانواده حضور پیدا کنند. این کار علاوه بر این که بازدهی جلسات را به طور شگفت انگیزی افزایش می­دهد، باعث می­شود که جلسات با اثربخشی بیشتری دنبال شوند.

نیازی نیست از یک مشکل حاد رنج ببرید …

بسیاری از افراد بر این باورند که باید حتما از مشکلات خانوادگی حاد رنج ببرند تا به مشاوره خانواده مراجعه نمایند. لطفا منتظر وقوع مشکلات حاد نباشید. آگاه باشید که مشکلات کوچک در صورت عدم درمان صحیح تبدیل به مشکلاتی حاد و دردسرساز می­شوند. پس نسبت به ریشه یابی و حل آن­ها اقدام نموده و راه ورود مشکلات بزرگ به زندگی­تان را سد کنید. فراموش نکنید که یک مشکل حتی اگر دست و پا شکسته از آن عبور کرده باشید، می­تواند مجددا شما را درگیر خودش کند. می­دانید چرا؟

چون به صورت اصولی و ریشه ای حل نشده است. پس ریشه یابی عمیق مشکلات است که مهم است، نه صرفا سرسری حل کردن و عبور از آن­ها!

مشاوره خانواده با برگزاری جلسات روان درمانی به ریشه یابی مشکل خانواده­ها پرداخته و مناسب­ترین راه برای حل و فصل آن­ها را ارائه می­دهد.

چرا خانواده تا این حد مهم است؟

اگرچه همه افراد در یک خانواده چشم به جهان می­گشایند و رشد می­کنند، اما حقیقتا همه خانواده سالمی ندارند. فرزندان در جامعه ای کوچک تحت عنوان خانواده تربیت شده و سپس وارد جامعه ای بزرگتر می­شوند. پس نوع رفتار آن­ها در خانواده رفتارشان در جامعه را تحت تاثیر قرار می­دهد.

سخن پایانی

خانواده کانونی است که نسل های آینده در آن پرورش می یابند. پس از سلامت آن غافل نشوید که پشیمان خواهید شد!

Call Now Button